Od października 2023 roku realizowany jest projekt pn. „Rozbudowa Publicznego Przedszkola w Henrykowie” dofinansowany ze środków budżetu państwa przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach realizacji Programu Inwestycje w oświacie. Dofinansowanie to kwota 1 000 000,00 PLN, wartość projektu – 2 318 876,00 PLN.

Celem przedmiotowej inwestycji
jest poprawa stanu dydaktycznej infrastruktury przedszkolnej poprzez dobudowę sali przedszkolnej wraz z zapleczem sanitarnym i przedsionkiem do Publicznego
Przedszkola „Trampolina” w Henrykowie oraz przebudowę pomieszczenia sanitarnego i utworzenie dodatkowych 25 miejsc wychowania przedszkolnego, a dzięki temu zwiększenie dostępności  do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej dla 25 dzieci z terenu Gminy Zduńska Wola i okolic. Wnioskodawca zapewni funkcjonowanie opieki przedszkolnej dla tych dzieci: realizację podstawy programowej i organizację pomocy psychologiczna – pedagogicznej oraz dodatkowe zajęcia specjalistyczne wyrównujące szanse edukacyjne i rozwijające kompetencje kluczowe.

Wartością dodaną realizacji zadania będzie:

a) wyrównanie szans w dostępie do wysokiej jakości edukacji dzieci z terenów wiejskich oraz dzieci  o specjalnych potrzebach edukacyjnych poprzez oddanie do użytku dobudowanego, nowocześnie wyposażonego oddziału, który umożliwi; m.in. rytmiki, baletu, zajęćtanecznych itp.

b) zwiększenie zatrudnienia w ramach projektu (utworzenie nowego oddziału jest jednoznaczne z  zatrudnieniem nowych nauczycieli   i obsługi) oraz poza nim (poprzez umożliwienie kobietom powrotu na rynek pracy).

REALIZACJA PROJEKTU

nr FELD.08.06-IZ.00-0095/23 pn.Utworzenie dodatkowych 25 miejsc przedszkolnych oraz wyrównanie szans edukacyjnych dzieci w Publicznym Przedszkolu „Trampolina” w Henrykowie”

współfinansowanym z EFS +

w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla  łódzkiego 2021-2027

Termin realizacji: 01.02.2024 – 30.11.2025

Celem projektu jest zwiększenie  dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez:

1. Utworzenie 25 miejsc przedszkolnych poprzez zakup pierwszego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

2. Wyrównanie szans edukacyjnych wszystkich  dzieci uczęszczających do Publicznego Przedszkola „Trampolina” poprzez dodatkowe zajęcia – realizacja od 01.09.2024 r. do 31.07.2025 r.:

a. Rozwijające kompetencje kluczowe:

– językowe – Zabawy z językiem angielskim.

– matematyczne – Matematyczne łamigłówki.

– przyrodnicze – Zajęcia przyrodniczo-ekologiczne.

– informatyczne – Programowanie i kodowanie w przedszkolu

– kształtowanie kompetencji kluczowych z wykorzystaniem gry w szachy – realizacja Programu szachowego „Mały Szachista” dla dzieci w wieku 5-6 lat.

b. Gimnastyka korekcyjna

c. Zajęcia rozwijające świadomość i ekspresję kulturalną:

Zajęcia muzyczno-taneczne/ rytmika

Zaj. plastyczne

Dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przewidziane są zajęcia:

1) Terapii logopedycznej: zajęcia wychodzą naprzeciw potrzebom językowym dzieci. Głównym celem tych zajęć będzie profilaktyka wad wymowy i zaburzeń mowy, a także wspomaganie rozwoju kompetencji językowych, które decydować będą o powodzeniu i sukcesach dziecka w edukacji szkolnej.

2) Pomoc psychologiczno-pedagogiczna: zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne: wszystkie dzieci, w tym dzieci niepełnosprawne zostaną zdiagnozowane,  w kierunku rozpoznania ew. zaburzeń zachowania lub emocji w celu podjęcia stosownych działań w przygotowywaniu dzieci do odpowiednich zachowań społecznych.

Zapewniamy bardzo dobrze przygotowaną, mającą bogate doświadczenie zawodowe kadrę nauczycieli oraz specjalistów.

W ramach realizacji projektu przewidziane są także studia i szkolenia dla kadry pedagogicznej zatrudnionej w przedszkolu (finansowanie studiów i szkoleń).

Dzięki powyższym działaniom podniesiemy poziom oferty edukacyjnej Publicznego Przedszkola Trampolina w Henrykowie.

Całkowita wartość projektu to kwota: 382 517,76 zł dofinansowanie z EFS powyższych działań: 341 509,76 zł

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI DO UDZIALU W ZAJĘCIACH DODATKOWYCH

ZAJĘCIA DODATKOWE-DOFINANSOWANE Z EFS

MISIE- Matematyczne łamigłówki (p. E. Bomba)